DUDAK BAKIMI

PEELING

Yüzümüz de en çok dikkat çeken bölgemiz önce gözlerimiz sonra ise dudaklarımız. Kişiye ve yüz şekline göre elbette değişiklik gösteriyor. Kimi dolgun kimi ince , bazısı pembe yada  bir başkasının daha kırmızı. Peki dudaklarımıza nasıl bir bakım yapmalıyız ki daha sağlıklı ve güzel görünsünler. İşte bu yazımızda biraz buna değineceğiz.

İlk olarak aynı cildimizin olduğu gibi dudaklarımızın da kurumaya ve çatlamaya karşı zaman zaman peelinge ihtiyacı olabiliyor. Evdeki malzemelerden yapabileceğiniz bir peeling tarifi dudaklarınızı canlı ve parlak görüntüsüne kavuşturacaktır.

Şimdi en çok kullanılan İki çeşit peeling tarifi vereceğim sizlere. Birincisi kahve ile yapılan olsun , Kahve severler için 🙂

1. Uygulamamız;
Malzemeler
1 çay kaşığı kahve
1 çay kaşığı şeker
1 çay kaşığı bal
Hazırlanışı ve Uygulanışı
Yukarıda belirttiğimiz tüm malzeleri cam bir kasede iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı dudaklarınıza baskı yapmadan parmaklarınız yardımı ile uygulayın. Ortalama 5-10 dakika arası bekledikten sonra dudaklarınızı ılık su ile temizleyebilirsiniz. İşte size harika dudaklar…

2. uygulamamız;
Malzemeler
1 yemek kaşığı (esmer veya beyaz)
1 çay kaşığı kadar zeytinyağı
1/2 çay kaşığı bal
Hazırlanışı ve uygulanışı
Öncelikle şeker ve zeytinyağını cam bir kasede karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra üzerine balı ilave ederek karıştırmaya devam edin. Çok fazla karıştırmayın ki peeling vazifesi görsün. Sonrasında yine parmaklarınız yardımı ile bastırmadan dudaklarınıza uygulayın. 5-10 dakika arası beklettikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz..

Uygulamalardan sonra ki yorumlarınızı bekliyorum..

Yeni yazılar için takibe almayı unutmayın…

Sevgiyle kalın…